Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výsledky 17. ročníku memoriálu Dr. Rotreklové

17. 5. 2016

Vážení účastníci výstavy, přátelé pinčů!

Dovolte mi ve stručnosti shrnout výsledky proběhnuvší klubové výstavy. 

Počasí nám i tentokrát přálo, což je dle mého názoru pro úspěch akce jedna z nejdůležitějších věcí. Spálené krky a obličeje se zahojí a zůstanou jen prosluněné vzpomínky na spoustě fotografií, které jsou zčásti již nyní k dispozici na facebookovém profilu našeho hlavního sponzora, společnosti JK Animals. Nová lokalita se myslím také osvědčila a budeme se sem rádi vracet.

Paní rozhodčí ohodnotila český chov jako slibný, se spoustou zajímavých jedinců, kteří při vhodně vybraných chovných protějšcích mohou přinést velmi pěkné odchovy. Zde bych chtěla také zdůraznit, že v zahraničí, když zvíře dostane známku Velmi dobrá, to znamená, že se jedná o velmi kvalitní zvíře s akceptovatelnými odchylkami od standardu a tato hodnocení jsou majiteli vnímána velmi pozitivně. Z tohoto pohledu máme tedy opravdu velmi kvalitní chov a jsem ráda, že to takto vidí i dlouholetá chovatelka pinčů, rozhodčí Mina Dragic.

Gratulujeme všem ke krásným výsledkům, jmenovitě pak vítězům:

 

Bahati Sanela - BOB, Vítěz memoriálu Dr. Rotreklové - německý pinč

Django vom Wilden Wuff - BOB, Vítěz memoriálu Dr. Rotreklové - opičí pinč

Viola Don Bartali - BOB, Vítěz memoriálu Dr. Rotreklové - trpasličí pinč

Silvie Pilařová - nejlepší pár psů - německý pinč

CHS Set Bohemicus - nejlepší chovatelská skupina - německý pinč

Celkové výsledky naleznete zde.

Chtěla bych se ještě jednou omluvit za velký časový skluz, zejména na začátku akce a mírné organizační zmatky. Považuji za svoji povinnost zmínit, že paní rozhodčí přijela pozdě mojí vinou, protože mi fena začala nečekaně rodit a v nastálém zmatku jsem nedokázala paní rozhodčí "doručit" včas na místo. Zároveň je třeba si uvědomit, že takto velké množství psů (50!!!!) jsme měli na výstavě poprvé a tak jsme nedokázali dobře odhadnout dobu trvání. Z organizačních potíží jsme si vzali ponaučení a napříště se pokusíme vše vypilovat.

Z Vašich ohlasů, které jsem zachytila na místě a následně i ve Vašich FB příspěvcích, si ale troufnu zhodnotit celkový výsledek jako pozitivní.

Těšíme se na shledanou za měsíc na Speciální výstavě pinčů, kterou letos pořádá náš klub v České Třebové.

Štěpánka Svobodová za výbor Klubu pinčů ČR