Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rady, tipy, triky

Příspěvky

Krytí, březost, porod

6. 4. 2016

 

Chceme mít štěňátka - německý pinč

6. 4. 2016

Uchovnili jste svého pinče s výsledkem CHOVNÝ – CHOVNÁ a začínáte zvažovat možnost odchovat vlastní štěňátka, po té Vaší pinčí princezně?

 

RTG kyčlí u německých pinčů

6. 4. 2016

Pokud váš jedinec dovrší věku 12 měsíců, (NE dříve!!!) nechá se mu u příslušného veterináře udělat nímek RTG kyčlí. Veterináře vybírejte vždy podle jeho zkušeností s tímto zákrokem! Na hezky udělaném snímku hodně záleží! Zákrok se provádí při plné narkóze.

 

Znáte všechny pinče?

4. 4. 2016

Když jsem si kdysi na brněnském DUOCACIBU v katalogu přečetl, že bude posuzován i jedna fena plemene Rakouský krátkosrstý pinč, docela jsem byl překvapen a radostně vykročil směrem k uvedenému pavilonu a kruhu. Jaké bylo mé překvapení, když jsem uviděl svou sestru se zcela jiným plemenem. Došlo pouze ke zmatení názvů… Tím ale mé pátrání a zkoumání neustalo a pokaždé otvírám katalog a hledám, jestli se někde neobjeví.

Za příspěvek děkujeme našemu členovi, p. Jakubu Hršelovi

 

 

Agility - co to je?

4. 4. 2016

Jistě všichni znáte klasický koňský parkur – na vyhrazeném prostoru jsou umístěny skokové překážky, které jezdec s koněm absolvuje v předem určeném pořadí. No a z toho kolem roku 1978 v Anglii vznikl pro psy sport zvaný agility.

Za příspěvek děkujeme bývalé člence klubu Janě Vydrové.